Nejen Karlín
Doporučovala bych změnit celkově koncept dopravního značení u cyklo-obousměrek a jejich řešení.
Z Karlína je patrné, že problémy jsou nerespektování řidičů automobilů dopravního značení zákaz vjezdu motorových vozidel a dále jízda a parkování v cyklopruhu a to je celkově problém Pražských ulic v centru a rozšířeném centru.
Co se týče dopravního značení, bylo by vhodné nahradit stávající dopravní značení B11 (zákaz vjezdu motorových vozidel) za značení B2 (tzv. jednosměrka) s doplňující značkou E12 (obousměrné pro cyklisty). Značení B11 (zákaz vjezdu motorových vozidel) je pro většinu motoristů nesrozumitelná a zlášť v Karlíne tuto značku nerespektují (a to drtivě převážně vozy taxislužeb).
Dále k odstranění jízdy a parkování v cyklopruhu bych navrhovala nějaký typ psychologické překážky. V tomto případě by bylo dle mého názoru vhodnější, aby cyklopruhy nebyly jen naznačené občasným na vozovce umístěným bílým kolem s šipkou, ale jednalo se o plnohodnotné cyklopruhy v obou směrech vyplněné cihlovo-červenou barvou. Tento typ řešení cyklopruhu působí jako psychologická bariéra a motorová vozidla tyto pruhy, na rozdíl od těch stávajících bílých šipek, respektují. Pro cyklisty se tak stanou tyto cykloobousměrky také mnohem bezpečnější - zvlášť v Karlíně se často stává, že řidiči motorových vozidel jedou tak, že cyklistovi už mnoho místa nezbývá, případně jej často málem srazí automobil, který zrovna opouští místo, kde bylo zaparkované, protože si neuvědomí, že vozovka je pro cyklisty obousměrná. Takto by ho na to vždy upozornil jasně viditelný cyklopruh.