Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first, limited to the area of Hradecká stezka:

 • Chybějící stojany na kola Hradečnice u Zděné boudy

  Created by Formelák // 0 threads

  Zde nebo u Zděné boudy chybí stojany na kola. Spousta cyklistů zde parkuje, pokud si jedou zabruslit na in-linech nebo jdou na houby. Do teď je výhodnější jezdit autem, nemusím se zdržovat složitým zamykáním kola k infotabuli, pokud již není obsazena nebo ho schovávat v lese.

  Please sign in to vote.
 • Cykloobousměrka Škroupova

  Created by Formelák // 0 threads

  V souvislosti s plánovanou výstavbou nové lávky přes labe mezi Aldisem a Škroupovou ulicí vznikne nová pěší a cyklistická trasa Škroupovou ulicí mezi Aldisem. Bohužel část Škroupovy ulice je jednosměrná.

  Please sign in to vote.
 • Zcykloobousměrnění Srdínkova

  Created by Formelák // 0 threads

  Ulice Srdínkova je jednosměrná a v roce 2018 opravená. Bylo by vhodné zobousměrnit ulici pro cyklisty. Stačilo by přemístit podélné parkování na opačnou stranu ulice. Navíc chybí pěší napojení ze Srdínkovy ulice na druhou stranu Wonkovy ulice (do Městské knihovny). Odkaz na Street view: https://www.google.cz/maps/@50.2161375,15.8203602,3a,75y,98.14h,91.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM4g-SqV4IougGIkVQSST1A!2e0!7i13312!8i6656

  Please sign in to vote.
 • Chybějící cyklostezka Slezké předměstí - Slatina

  Created by Formelák // 0 threads

  Zvážit návrh cyklostezky, která by spojovala Slatinu se Slezským předměstím. V pracovní dny tam jezdí cca 4,5 tisíce aut denně a 28 cyklistů za hodinu dle CSD v roce 2016. To už jsou limitní hodnoty pro oddělení pěšího a cyklistického provozu.

  Please sign in to vote.
 • Rovná - mostek nad potokem mezi Hypertescem a Hornbachem

  Created by TomHK // 1 thread

  most přes potok je rozdělen do dvou kvádrů z betonu, přičemž mezera mezi nimi je tak akorát na duši a celé toto veledílo je schované za zatáčkou. nevýhody: - nepřehlednost - nemožnost současného obousměrného provozu výhody: +bahenní koupel zdarma

  Please sign in to vote.
 • Cyklostezka není ukončena sjezdem Pouchovská x K Zastávce

  Created by Cobic // 0 threads

  Cyklostezka, která vede po chodníku, za železničním přejezdem končí, chybí ale sjezd do silnice. Neexistuje bezpečný způsob opuštění cyklostezky - obrubník je zde vysoký, cyklista musí sjet do silnice na přejezdu (nebo pokračovat v jízdě po chodníku). Řidiči v místě ukončení cyklostezky nejsou upozorněni na výskyt cyklistů.

  Please sign in to vote.
 • Řadiče Stoletá / cyklosemafory

  Created by Cobic // 0 threads

  Další ze série cyklosemaforů v HK, které navádějí cyklisty pod auta. Nedávno tam proběhla výměna řadičů, tak by stálo za to zjistit, zda by nešly tyto semafory upravit k větší bezpečnosti.

  Please sign in to vote.
 • "Nájezdy" - Akademika Bedrny

  Created by aza // 0 threads

  V loňském roce proběhla na tomto místě oprava inženýrských sítí a v místě přerušení cyklostezky vznikl ostrůvek. Na několika metrech tak vznikly 4 schody ( sjezd ze stezky/chodníku, nájezd na ostrůvek, sjezd z ostrůvku, nájezd na stezku). Obrubník ostrůvku je ve střední části nejvyšší, naopak v cípech je nižší (nemělo by to být naopak?).
  Už to, že je cyklostezka v ulici na 500 metrech 4x přerušena odbočující silnicí je nepříjemné, nepovedené nájezdy znepříjemňují plynulou jízdu ještě víc.
  Jeden podnět týkající se tohoto úseku už zde existuje, tady se jedná o novou realizaci.

  Please sign in to vote.
 • Rozbitá cyklostezka - Eliščino nábřeží

  Created by aza // 0 threads

  Cyklostezka na Eliščině nábřeží je příčně popraskaná v úseku od mostku přes bývalý Piletický potok až po Labský most. Na vjezdu pod Labský most jsou na stezce krátery. Stezka je značená v turistických mapách, měla by být v lepším stavu.

  Please sign in to vote.
 • Díra - Pospíšilova ul.

  Created by aza // 0 threads

  Díra na kraji silnice kolem kanálu na ulici Pospíšilova (pod semaforem u přechodu pro chodce v blízkosti zastávky MHD Průmyslová škola). V hustém provozu je problematické ji bezpečně objet.

  Please sign in to vote.
 • Díry na pravé straně silnice - Divišova ul.

  Created by aza // 0 threads

  Jedna díra za druhou na ulici Divišova v úseku od zastávky MHD Muzeum až po Tyršův most. Snažit se jim vyhnout znamená kličkovat v poměrně hustém provozu. S širším nákladním kolem to ani vykličkovat nejde.

  Please sign in to vote.
 • Zanedbaná údržba cyklopruhu Pouchovská

  Created by aza // 1 thread

  Cyklopruh v úseku od křižovatky Buzulucká - Pouchovská po křižovatku Pouchovská - Vrázova je trvale zanesen až 5 cm silnou vrstvou štěrku. Vodorovné značení je sjeté, pro řidiče obtížně viditelné. Zanedbaná údržba znamená nebezpečí nejen pro cyklisty.

  Please sign in to vote.
 • cyklostezka Věkoše - Kamenný most

  Created by Z // 1 thread

  Mezi uvedenou trasou není cyklostezka bohužel ani 50tka tam není moc dodržována a s dítětem na kole je to celkem hazard a přítom je Labská cyklostezka na dohled.

  Please sign in to vote.
 • Úprava DZ Křižíkova ul. Hradec Králové - pochvala

  Created by PK // 1 thread

  Ať už je to iniciativa a zásluha kohokoliv, za úpravu DZ v Křižíkově ulici v Hradci Králové (osazení značky B11 = konec celodenního parkování v této ulici) si zaslouží pochvalu (a asi i ocenění za odvahu). Pro cyklo a pěší komunitu v HK určitě citelné zlepšení.

  Please sign in to vote.
 • Křižovatka Mileta změna DÚR

  Created by PK // 1 thread

  Od 31.5. je vyvěšena na stránkách MMHK informace o zahájení řízení ke změně Územního rozhodnutí na křižovatku MILETA. Za sebe vidím jako problematické dimenzování podchodů/cyklopodjezdů , které jsou všechny obousměrné a pro smíšený provoz. Rychlým náhledem nedokážu zhodnotit, jak je na tom návrh s rozhledovými poměry - nicméně ten dopravní chodecko-cyklistický uzel, který by měl vzniknout v kvadrantu směrem k Univerzitě slibuje (zvláště ve špičkových hodinách) mnohé napínavé situace. Neoficiální infomace říká, že navrh neměl být podán tak jak je na vyvěšené situaci ale měl být doplněn právě 4 podjezd/podchod pod ramenem křižovatky Sokolská směr Brněnská.

  Please sign in to vote.
 • Hradec Králové - kruhový objezd na Šimkově ulici

  Anon // 1 thread

  Kruhový objezd v Hradci Králové na Šimkově ulici je velmi nebezpečný nejen pro cyklisty.

  Uvedu konkrétní příklad:
  Jel jsem po Šimkově ulici od Lékařské fakulty UK a po projetí kruhového objezdu chtěl pokračovat po této ulici dále ke křižovatce s ulicí Divišovou. Auto, které přijíždělo po ulici Akademika Bedrny mi správně dalo přednost a zastavilo. Bral jsem to automaticky jako bezpečnou situaci a jel dál. Ulice je však v napojení na kruhový objezd tak široká, že se zde pohodlně vejdou dvě auta vedle sebe. Stalo se tedy to, že z jeho pravé strany se do objezdu vřítilo ještě jedno, které do mě vrazilo.

  Naštěstí se vše obešlo bez následků, ale napadlo mě takovou situaci řešit alespoň vodorovným dopravním značením, který by řidičům vozidel zúžilo koridor vjezdu na kruhový objezd pouze na šíři jednoho vozidla. Viz obrázek.

  Děkuji za zvážení

  Martinek

  Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top